Mjetet juridike popullore për të rritur fuqinë

Mjetet juridike popullore për të rritur fuqinë

Rregulli i artë i shëndetit të të rinjve është ende në fuqi. Për më tepër, pasi të keni mbushur (mesatarisht) 25 vjet, ju jeni përgjegjës për shëndetin tuaj jo vetëm ndaj vetes, të dashurit tuaj. Me siguri, një grua, një vajzë e dashur, apo edhe një harem po pret në shtëpi! Terapia parandaluese në kohë e shëndetit seksual nuk do t'ju bëjë të skuqeni para të zgjedhurit edhe në 20 vjet!

Fillimisht, mos harroni për parimet themelore të shëndetit të mirë. Gjumi i mirë, ushqimi i duhur, ushtrimet racionale janë çelësi i mirëqenies fizike. Sa më sipër ndikon jo vetëm në natyrën sistematike të seksit, por edhe në cilësinë e tij.

Ju gjithashtu mund të rrisni fuqinë me ndihmën e mjeteve juridike popullore. Pra, nëse nuk ju shqetëson një alergji ndaj produkteve të shfrytëzimit të bletëve, mos ngurroni të filloni të merrni polen! Ai përmban një numër aminoacidesh të çmuara që kanë një efekt të dobishëm në organet e sistemit gjenitourinar. Marrja e polenit është e dëshirueshme në stomak bosh, tre herë në ditë.

Pelte mbretërore, bleta, natyrisht, gjithashtu ndryshon në karakteristika pozitive. Mund të konsumohet ose në formën e tij natyrale, ose të zëvendësohet me një version farmacie, një formë tablete me një përqindje të lartë të përmbajtjes së një kure mrekullibërëse.

Receta e mëposhtme do të ndihmojë në forcimin jo vetëm të fuqisë, por edhe të imunitetit. Rrush të thatë të grirë, kajsi të thata, arra (çdo produkt - 0, 5 kg. ), Tre limonë duhet të përzihen me mjaltë (1 kg) dhe rezultati i marrë duhet të futet në të ftohtë. Pritja tri herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Ndonjëherë aloe dhe Cahors shtohen për të përmirësuar shijen.

Ndoshta të gjithë kanë dëgjuar për efektin magjik të embrionit të grurit në të gjithë organizmin. Lakër drithëra përmbajnë një maksimum aminoacide, të cilat janë aq të nevojshme për sintezën e proteinave në trup. Ngrënia e embrionit të grurit kursen energjinë e nevojshme për të kthyer proteinat në aminoacide, të cilat ndërtojnë proteinat e trupit. Me fjalë të tjera, filizat janë një produkt i gatshëm energjetik. Hani këtë opsion në stomak bosh, duke e përtypur tërësisht.

Ekziston një mendim se mjetet juridike popullore mund të kurojnë ato sëmundje që mjekësia zyrtare nuk mund t'i përballojë. Si rezultat, kur shfaqen probleme shëndetësore, në vend që të shkojnë te mjeku dhe të marrin trajtimin e duhur, njerëzit gatuajnë dhe pinë zierje me erë të keqe, përtypin bar ose kënaqen me urinën e tyre. Ndonjëherë në mënyra kaq budallaqe burrat përpiqen të rrisin fuqinë. A funksionojnë mjetet juridike popullore? Mjaft e çuditshme, në disa raste ato vërtet rezultojnë të jenë efektive.

Mjetet juridike popullore të përdorura zakonisht për potencë

Me potencë, njerëzit zakonisht nënkuptojnë aftësinë për të arritur dhe mbajtur një ereksion. Në seksologji, ky term i referohet aftësisë së një burri për të kryer marrëdhënie seksuale. Për të rritur këtë aftësi, shumica e burimeve në internet sugjerojnë përdorimin e mjeteve juridike popullore të mëposhtme "të vërtetuara me shekuj":

 1. Arra me mjaltë. Mjalti është një ilaç i zakonshëm në mjekësinë popullore për të gjitha sëmundjet. Arrat janë burim energjie dhe fuqie. Sipas dashamirëve të mjekësisë tradicionale, një përzierje e mjaltit dhe arrave mund të rrisë fuqinë mashkullore brenda pak ditësh.
 2. Arra me salcë kosi. Produktet e qumështit janë mjete të përdorura zakonisht për fuqinë. Arsyeja e një besimi kaq të lartë nga ana e meshkujve është e qartë: kosi duket si spermatozoide. Në fakt, edhe sikur kosi të shndërrohej vërtet në spermë kur hynte në trup, kjo nuk do të ndryshonte asgjë, pasi aftësia për të mbajtur një ereksion nuk varet nga sasia e ejakulatit.
 3. Fara kungulli. Farat e kungullit më së shpeshti tentohen për të hequr krimbat, por ato përdoren edhe për sëmundjet urologjike. Pasi e mendojnë, disa njerëz arrijnë në përfundimin se duke qenë se organet e sistemit riprodhues dhe urinar janë afër, është e mundur që farat e kungullit jo vetëm të rivendosin urinimin normal, por edhe të rrisin fuqinë.
 4. Tinkturë e hudhrës. Hudhra është një ilaç që, sipas mendimit popullor, trajton të gjitha sëmundjet pa përjashtim. Me një shkelje të fuqisë, kjo bimë, natyrisht, gjithashtu përballon mjaft sukses.
 5. Zierje e hithrës. Ndoshta hithra me të vërtetë mund të përmirësojë ereksionin. Sigurisht, qarkullimi i gjakut në penis do të rritet nëse hidhni hithrat midis këmbëve pak para marrëdhënies seksuale. Madje mund të çojë në një rritje të përkohshme të madhësisë së burrërisë suaj. Fatkeqësisht, për fuqinë, zakonisht rekomandohet përdorimi jo lokal, por i brendshëm i hithrës, përkatësisht, përdorimi i një zierje ose tretësirë nga gjethet e bimës. Në këtë formë, nuk ka gjasa të ketë një ndikim të rëndësishëm në fuqinë mashkullore.

Mjetet juridike popullore më budalla për potencë

Të gjitha mjetet juridike popullore të listuara për fuqinë janë marrëzi deri në turp. Megjithatë, nëse kërkoni me kujdes në internet, mund të gjeni këshilla shumë më absurde nga "ekspertët" në trajtimin popullor të disfunksionit erektil. Ne paraqesim në vëmendjen tuaj 5 këshillat TOP budallaqe që supozohet se do t'ju ndihmojnë të rrisni fuqinë:

 1. Hani ushqime që përmbajnë zink. Ky mikroelement është pjesë e testosteronit të hormonit mashkullor.
 2. Aplikoni suva me mustardë në këmbët tuaja. Më pas vishni çorapet dhe hidhuni në shtrat. Kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale garantohet të rritet disa herë.
 3. Aplikoni akull në pjesë të ndryshme të trupit. Në total, duhet të hiqni gjysmë kilogrami akull nga ngrirja dhe ta mbështillni me një peshqir ose disa shtresa garzë. Më pas aplikojeni këtë qese për një minutë në pjesën e pasme të kokës, më pas në zemër dhe më pas në skrotum.
 4. Hani më shumë banane. Shoqatat e autorëve të rekomandimeve të tilla janë të dukshme, kështu që kjo këshillë vështirë se ka nevojë për komente.
 5. Ecni zbathur në bar. Bima do të veprojë në pikat e akupunkturës që ndodhen në këmbë. Ata janë përgjegjës për fuqinë mashkullore.

Mekanizmi i veprimit të shumicës së mjeteve juridike popullore

Çuditërisht, në shumë raste, gjithçka, madje edhe mjetet juridike popullore më budallaqe për potencën me të vërtetë funksionojnë. Si? Në të vërtetë, për të përmirësuar ereksionin, stimulimi i rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale është i nevojshëm! Është e qartë se as hithra, me kusht që të merren nga brenda, as bananet, madje as ecja zbathur, nuk janë në gjendje të zgjerojnë enët e gjakut. Cili është sekreti i efektivitetit të mjeteve juridike popullore?

Mekanizmi i veprimit të tyre është i thjeshtë. Fakti është se në shumicën e të rinjve, rënia e fuqisë nuk është organike, por psikologjike në natyrë. Ata kanë një nivel normal të hormoneve seksuale në gjak, enë normale që nuk janë të bllokuara me pllaka aterosklerotike dhe përçueshmëri normale të impulseve nervore. Të gjitha problemet lokalizohen ekskluzivisht në kokat e tyre.

Pas përdorimit të një ilaçi popullor, madje edhe më budalla dhe joefektiv, vetëbesimi i një personi rritet. Ai hedh poshtë përgjegjësinë për rezultatin përfundimtar, duke e zhvendosur atë tek hithra ose hudhra. Kjo ju lejon të relaksoheni. Frika e dështimit largohet, sepse në rast sikleti nuk do të jetë fajtor njeriu, por hithra. Kështu, kur përdorni mjete juridike popullore, fuqia rritet për shkak të vetëdijes së personit për faktin e marrjes së ilaçit.

Mjetet juridike popullore efektive për fuqinë

Megjithatë, jo të gjitha mjetet juridike popullore funksionojnë në nivel placebo. Këtu janë 5 bimë dhe ushqime që fiziologjikisht mund të përmirësojnë fuqinë mashkullore:

 1. Ushqim pikant. Studimet statistikore tregojnë se meshkujt që konsumojnë rregullisht erëza të nxehta kanë më shumë gjasa të bëjnë seks. Nuk ka gjasa që një majë piper i kuq t'ju ndihmojë menjëherë para marrëdhënies seksuale, por ia vlen të mendoni të përfshini ushqime pikante në dietën tuaj. Sigurisht, me kusht që të mos vuani nga ulçera në stomak, përndryshe përkeqësimi i kësaj sëmundjeje do t'ju bëjë të harroni seksin për një kohë të gjatë.
 2. Alkooli. Në gazeta ose në internet, shpesh mund të lexoni se alkooli është i dëmshëm për fuqinë. Kjo nuk eshte e vertete. Sigurisht, alkoolistët që gjuajnë për shishe pranë koshave të plehrave vështirë se mund të mburren me aftësi të jashtëzakonshme mashkullore. Por nuk ka nevojë të shkojmë në ekstreme! Në doza të vogla, alkooli nuk është i dëmshëm, por i dobishëm vetëm për fuqinë. Së pari, përmirëson rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale, dhe së dyti, ka një efekt të dobishëm në psikikë, duke dezinhibuar një person.
 3. Valeriana. Nëse problemet e ereksionit ndodhin te njerëzit e shqetësuar, të dyshimtë, të torturuar nga frika, bimët qetësuese do të japin një rezultat të shkëlqyer.
 4. Pantokrine. Adaptogjeni më i zakonshëm me origjinë shtazore, i cili është bërë nga brirët e drerit. Pantokrin vepron vetëm një javë pas fillimit të marrjes, dhe efekti maksimal zhvillohet pas 3-4 javësh. Por efekti i tij vazhdon 1-1, 5 muaj pas përfundimit të kursit të trajtimit. Pantokrine nuk ndikon drejtpërdrejt në sistemin riprodhues. Vepron duke rritur rezistencën e organizmit ndaj faktorëve që ndikojnë negativisht në potencë.
 5. Adatogjenë bimorë. Tinkturat e alkoolit të xhensenit, eleutherokokit, barit të limonit kontribuojnë gjithashtu në normalizimin e fuqisë duke rritur rezistencën jospecifike të trupit. Lemongrass gjithashtu ka jo vetëm një efekt adaptogjen, por edhe stimulues. Këto bimë mund të ndihmojnë në rritjen e fuqisë nëse faktorët psikogjenë janë shkaku i rënies së tij. Me patologji organike bruto, metodat popullore nuk funksionojnë. Në këtë rast, duhet të kontaktoni një androlog dhe të rrisni fuqinë me anë të mjekësisë zyrtare.