Pika G tek burrat dhe gratë: si ta gjeni dhe ta shijoni atë

Pika G është një mister i përjetshëm. Pasi ta keni gjetur dhe stimuluar atë, seksi duhet të prodhojë orgazmat më befasuese. Por a ka ndonjë gjë në të? Si të gjeni dhe stimuloni pikën g?

Për një kohë të gjatë, pika G u konsiderua një mit. Ndërkohë, shkencëtarët kanë zbuluar se qendra e kënaqësisë së një gruaje ekziston, por është më shumë një zonë sesa një pikë e vetme.

"G" qëndron për "Graefenberg", ose më mirë, emri i mjekut gjerman Ernst Graefenberg, i cili zbuloi një zonë veçanërisht erogjene në vaginë në vitin 1950 dhe e përshkroi atë në një artikull. Prandaj, pika G njihet edhe si zona e Grafenberg ose, shkurt, zona G.

Në shkencë, ekzistenca e zonës G është e diskutueshme. Por edhe nëse zona e Grefenberg është thjesht një mit seksual: vendi ku duhet të jetë është disi shumë erogjen.

Ku është pika G? Tani bëhet pak më e vështirë. Sepse pika G nuk është aq e lehtë për t'u gjetur. Sipas Grefenberg, zona erogjene ndodhet në murin e përparmë të vaginës, përgjatë uretrës. Vendndodhja e pikës G është afërsisht pesë centimetra nga hyrja në vaginë. Ka një diametër rreth dy centimetra dhe formën e një hemisfere, e cila është pak e rrafshuar. Duhet të ketë një vrimë në mes.

Si mund të stimulohet zona G? Shtrihuni rehat në shpinë dhe vendosni një jastëk nën vithe - do të jetë më e lehtë të arrini në zonën erogjene. Pika G gjendet më së miri kur ajo tashmë është e fryrë nga eksitimi. Me fjalë të tjera, nuk mund të prekësh vetëm me gishta. Kënaquni me paralojën dhe kur jeni gati të arrini kulmin, pika G hyn në lojë.

I dashuri juaj mund të stimulojë pikën G me gishtat ose penisin e tyre. Frekuenca e goditjeve në penis është më e lartë, por me shkathtësinë dhe teknikën e duhur të masazhit, vetëm puna e vërtetë manuale të çon në epsh ekstazë. Kështu, është e mundur të ndryshohet intensiteti i presionit në pikën G.

Masazhi është veçanërisht efektiv kur gishti është i përkulur në vaginë, si një lëvizje "eja këtu". Filloni ngadalë dhe butësisht, pastaj rriteni, dhe më pas ndërroni presionin më të fortë dhe më të dobët - kjo çmend çdo grua!

Si të gjeni pikën G tek femrat?

vendndodhja e pikës g femërore

Kur bëhet fjalë për orgazmat femërore, shumë mendojnë drejtpërdrejt për "pikën G" legjendare. Çdo grua apo burrë mund ta gjejë pikën G nëse e di se ku.

Edhe një presion i lehtë në pikën G është shumë emocionues dhe i këndshëm. Disa femra pëlqejnë lëvizjet e shpejta, të tjerat pëlqejnë presionin e fortë.

Nëse gjetja e pikës G nuk është më problem (do të vini re pëlhurën e luleshtrydhes) por nuk keni shumë interes për të, atëherë nuk është e pazakontë!

Shumë gra nuk e ndiejnë pikën e tyre G në fillim. Në fakt, disa ndihen sikur është si çdo pjesë tjetër e vaginës dhe shumë gra mendojnë se kjo pikë G nuk mund t'i ndihmojë të arrijnë orgazmën në asnjë mënyrë.

Disa kirurgë përfitojnë nga kjo dhe shesin operacione që futin pikën G (e quajtur edhe "G-Shot"). Indi dhjamor injektohet nën zonën G. Kjo e zgjeron zonën G dhe në këtë mënyrë stimulon më shumë pikën G.

Ju mund ta bëni pikën tuaj G në mënyrë natyrale. Fjala magjike është trajnimi i dyshemesë së legenit! Në vend që të bëni një operacion mbi veten tuaj, stërvitni të ashtuquajturat muskuj të PC-së. Si rezultat, pika G stimulohet më shumë gjatë seksit, e gjithashtu furnizohet me gjak edhe më të mirë, gjë që rrit edhe ndjesinë e kënaqësisë!

Nëse jeni të interesuar se si funksionon, duhet patjetër të lexoni edhe më shumë informacion.

Për të stimuluar "pikën G" gjatë aktit seksual, pozicionet më të mira për seks janë kur një grua ulet mbi një partner ose një partner depërton tek partneri nga pas. Për shembull, në "stilin e qenit" ose në pozën e një kalorësi.

Sidoqoftë, vagina nuk duhet të jetë kurrë shumë e thatë. Në këtë rast, ndjesia e "pikës G" zakonisht prodhon një ndjenjë urinimi në vend të orgazmës së dëshiruar. Ju mund ta zgjidhni këtë problem duke inkurajuar paralojën dhe lubrifikimin. Pozicionet seksi që janë veçanërisht të favorshme për orgazmën në pikën G:

  • Pozicioni i lugës është i mirë për stimulimin e pikës G pasi partneri mund të arrijë lehtësisht në pjesën e përparme të vaginës.
  • Në pozicionin e kalërimit, një grua e ulur mbi partnerin e saj mund të ndikojë në lëvizjen dhe drejtimin e penisit duke u mbështetur paksa prapa. Avantazhi i kësaj është se ju mund ta përcaktoni vetë stimulimin e pikës G.
  • Pozicioni klasik i misionarit gjithashtu mund ta bëjë më të lehtë stimulimin e pikës G në një formë paksa të modifikuar duke shtypur thembrat e saj kundër shpatullave të partnerit të saj që përkulet mbi të.

Nëse nuk arrini dot pikën G me gishtat gjatë marrëdhënies seksuale, ka mjete të tjera ndihmëse të cilave mund t'i riktheheni lehtësisht. Në fund të fundit, lodrat e seksit mund t'ju ndihmojnë të arrini një orgazmë vaginale. Dildo dhe vibratorë të veçantë janë veçanërisht të dobishëm në stimulimin e pikës G. Zakonisht kanë një kënd të lehtë dhe një sipërfaqe me brinjë. Në këtë mënyrë, ju mund të arrini në mënyrë optimale "pikën G" në vaginë. Lodrat e seksit janë të disponueshme në shumë ngjyra, madhësi dhe materiale që mund të blihen në internet dhe në dyqane të specializuara. Ato janë të lehta për t'u integruar në prelud.

Si të gjeni pikën G tek meshkujt?

afërsia dhe pika ji e një njeriu

Të gjithë flasin për pikën G tek femrat, por çfarë ndodh me meshkujt? A keni edhe ju një pikë G dhe nëse po, ku saktësisht dhe si ta stimuloni atë me mjeshtëri? Ne flasim pa qëllim për një pikë të vogël por të këndshme për burrat.

Pika G tek meshkujt ekziston! Dhe ja si ta gjeni!

Pika G mashkullore është prostata. Kjo gjëndër me madhësinë e gështenjës ndodhet poshtë fshikëzës dhe luan një rol të rëndësishëm në prodhimin e sekretimit të ejakulatit. Stimulimi i pikës G mashkullore është, në kuptimin e vërtetë të fjalës, kënaqësi nga dera e pasme. Dhe këtu qëndron problemi për shumë njerëz, sepse pika G tek meshkujt mund të arrihet vetëm përmes anusit.

Për shumicën e meshkujve, kjo pjesë e trupit ka një konotacion mjaft negativ. Ju mendoni për një ekzaminim rektal nga një urolog dhe një dyshim për kancer. Ndërkohë, megjithatë, numri i atyre që prostata shkakton shoqërime pozitive, ose më mirë, të këndshme, po rritet.

Shumë meshkuj që e kanë provuar raportojnë ndjesi të bujshme trupore dhe orgazma të fuqishme të papritura. Kjo ndjenjë subjektive duket se është vërtetuar shkencërisht sepse studiuesit e seksit kanë zbuluar se masazhimi i zonës së prostatës imiton tre pjesët e një orgazme mashkullore dhe në të njëjtën kohë e rrit atë. Tkurrja e ureterit si dhe e prostatës dhe tkurrja e muskujve të legenit intensifikojnë ndjesitë edhe kur mashkulli duket se është larg ejakulimit.

Puna e prostatës është të krijojë një sekret. Ka ngjyrë qumështore në të pastër dhe, i plotësuar me spermë, bëhet ejakulat. Lëngu është alkalik, i cili ndihmon farat të lëvizin. Sekreti është absolutisht i nevojshëm për fekondimin. Pa një lëng alkalik, nuk ka mundësi që sperma të hyjë në vaginë. Mjedisi këtu është acid dhe do ta shkatërrojë atë menjëherë.

Kur flasim për pikën G tek meshkujt, ajo i referohet kryesisht prostatës. Mirëpo, që kjo të stimulohet, duhet punuar me gishta ose me ndihmën e lodrave të ndryshme seksi. Për ta bërë këtë, gishtat ose lodrat futen në anus. Aty mund të punoni me një masazh të lehtë. Kjo garanton një ndjenjë të veçantë kënaqësie.

Stimujt krijojnë pulsime në ureterë. Muskujt e prostatës tkurren. Si rezultat, fillojnë kontraktimet e buta të muskujve të legenit. Për disa meshkuj, stimulimi i thjeshtë i prostatës siguron një orgazmë.

Kjo duhet të merret parasysh kur stimuloni meshkujt

fotografitë simbolizojnë eksitimin e një burri kur stimulon pikën ji

Futni gishtat ose lodrat në anus me kujdes. Rekomandohet shumë shtrirja e ngadaltë e muskujve. Nëse një mashkull nuk ndjehet rehat, duhet të bëni një pushim të shkurtër. Shtrirja bëhet më e lehtë nëse burri shtrëngohet lehtë sapo futet diçka.

Kur përdorni gishtat, dorezat latex mund të ofrojnë higjienën e duhur. Artikujt që futen në anus duhet të pastrohen dhe dezinfektohen tërësisht. Ju gjithashtu mund të mbani një prezervativ. Kjo duhet të plotësohet me shumë lubrifikant. Xhel lehtëson futjen e lodrave ose gishtërinjve.

Është absolutisht thelbësore të siguroheni që objektet të mos thyhen, të mos kenë qoshe dhe për këtë arsye të mos shkaktojnë lëndime. Për thonjtë, është e rëndësishme që ato të priten shkurt dhe të rrumbullakosura. Ka lodra të veçanta seksi që janë të përshtatshme për përdorim në anus.

Ashtu si me marrëdhëniet anale, duhet pasur kujdes të veçantë kur futni gishtat ose lodrat seksuale në anus. Sidomos për herë të parë, duhet të vazhdoni me kujdes të shtuar për t'iu afruar ngadalë pikës mashkullore G. Në fillim, kjo prekje mund të duket paksa e çuditshme derisa të gjendet pika e duhur.

Lodrat e seksit gjithashtu duhet të zgjidhen me kujdes: ato duhet të trashen në njërin skaj në mënyrë që të mos hyjnë në zorrët. Përveç përdorimit të lubrifikantëve me bazë silikoni ose vaji, sfinkteri duhet të shtrihet lehtë përpara përdorimit, qoftë me gishta ose me një prizë anale. Ju gjithashtu mund të përdorni prezervativë.

Para dhe pas marrëdhënies anale, gishtat e futur ose lodrat - nëse nuk përdoren prezervativët - në çdo rast duhet të lahen dhe dezinfektohen mirë për të hequr bakteret e zorrëve.

Duhet të kontrolloni se cila pozë ju përshtatet. Më e ngjashme me pozicionin e shtrirë me këmbën e ngritur anash. Ndonjëherë shtrirja në krah ose në shpinë me këmbët lart mund të jetë shumë e rehatshme.

Vetëm provoje. Sigurohuni që të pasmet dhe stomaku juaj të jenë të relaksuar. Ju dëshironi të jeni në gjendje të merrni frymë lirshëm dhe thellë pa i tendosur muskujt tuaj bazë.

7 hapa për të çliruar kënaqësinë mashkullore

burrë lakuriq dhe pikë g

Hapi 1: Ftojeni bazën (5-10 minuta)

Pasi të gjeni një pozicion të rehatshëm, merrni frymë të relaksuar brenda dhe jashtë 10 herë. Siç thonë ata, ftoh bazën tënde. Kjo stimulon sistemin tuaj nervor parasimpatik, duke ju bërë edhe më të relaksuar.

Partneri juaj mund të fillojë të përkëdhelë butësisht trupin tuaj. Nuk ka të bëjë aq shumë me të pasmet tuaja, por me goditje të gjata në trup për t'ju ndihmuar të relaksoheni.

Pas një kohe, ai ngadalë mund t'i afrohet të pasmeve. Çështja këtu nuk është të arrish qëllimin sa më shpejt të jetë e mundur, por të lejosh një mashkull të njohë pikën e tij G mashkullore.

Pra, merrni kohën tuaj! Gëzuar 5-10 minuta.

Hapi 2: Rrëshqitshëm (5 minuta)

Ndërsa mësoheni gradualisht të përkëdhelni të pasmet tuaja, partneri juaj do të jetë në gjendje të aplikojë lubrifikantin. Po, është absolutisht e nevojshme!

Ju gjithashtu mund të përdorni një vaj të këndshëm të rrëshqitshëm (si vaji i bajames).

Çfarëdo që të zgjidhni, tani është koha e duhur për ta vënë atë në lojë. Dhe kjo mund të ndodhë në një mënyrë lozonjare. Për shembull, disa njerëzve u pëlqen shumë kur ajo ngadalë e lejon atë të pikojë nga një shishe në anusin e një burri nga lart.

Shumë ngadalë dhe me qëllim. Dhe pastaj fshijeni ngadalë të gjithë pamjen e pasme me dorën tuaj. Thjesht lëreni të luajë me të. Mos e detyroni veten të fusni gishtin brenda sa më shpejt të jetë e mundur, por jepini vetes dhe trupit tuaj kohë të mjaftueshme për t'u mësuar me ta dhe duart e tyre në bythë. Ky veprim mund të zgjasë gjithashtu 5 minuta ose më shumë.

Hapi 3: Kontakti i parë (5 minuta)

Do të vijë një moment për çdo mashkull në një moment kur do të përballet me të pashmangshmen. Në këtë rast, është një gisht që ngadalë po përpiqet të kapërcejë muskulin muskul unazor.

Megjithatë, kjo nuk duhet të jetë problem. Përkundrazi, mund të bëhet shumë lehtë dhe komode. Nëse sfinkteri juaj është shumë i relaksuar, partneri juaj thjesht mund të vendosë butësisht një gisht mbi të dhe ai do të kuptojë se ai po lëshohet shumë ngadalë.

Teknologjia e butonave është gjithashtu shumë e këndshme. Ajo e shtyp gishtin e madh kundër anusit dhe e shtyp butësisht, sikur të shtypte një buton.

Më besoni, është shumë e bukur dhe para se ta kuptoni, gishti juaj rrëshqet brenda. Mund të ndodhë që pas rreth 1-2 cm të shfaqet një rezistencë e fortë. Ky është sfinkteri i brendshëm i vitheve.

Ndërsa sfinkteri i jashtëm mund të preket vullnetarisht nga njerëzit, sfinkteri i brendshëm preket rrallë.

Kjo ndihmon për të mbajtur presionin me butësi ose duke e stimuluar atë me lëvizje të lehta zvarritëse, gjë që shpesh e bën atë të relaksuar. Ndonjëherë ju vetëm duhet të kapërceni një presion të vogël.

Çfarëdo që funksionon për ju, sigurohuni që ta njoftoni partnerin tuaj. Tregojini asaj se çfarë ju pëlqen ose si të vazhdojë. Mos e shtyni veten, thjesht merrni të gjitha si një udhëtim emocionues drejt kënaqësisë mashkullore.

Hapi 4: Zbuloni arrën (5 minuta)

Në një moment, gishti juaj kapërcen sfinkterin, dhe që nga ajo pikë e tutje zakonisht është shumë i këndshëm dhe i lehtë. Ju mund të ndjeni ende një presion të lehtë në fund të zonës tuaj të përdorimit. Është në rregull, vetëm vini re - do të largohet me kalimin e kohës!

Sapo gishti i saj të jetë 5-7 cm thellë brenda jush dhe të drejtojë gishtat drejt murit të barkut, ajo do të ndjejë një fryrje. Kjo është prostata juaj ose pika G e tij mashkullore.

Mirë, këtu është gjëja: për shumë njerëz, prekja e prostatës nuk u bë menjëherë super e lezetshme.

Kjo për faktin se muskujt e sfinkterit të fshikëzës janë të vendosura në prostatë, dhe me presion të jashtëm, mund të ndjeni se duhet të shkoni në tualet.

Prandaj, është gjithashtu e rëndësishme këtu që fillimisht të bëni kontaktin e parë me shumë kujdes. Ka forcë të madhe në paqe!

Hapi 5: Luleshtrydhet

Pra, shok, pika juaj G mashkull është vendosur, kontakti i parë është bërë dhe tani bëhet fjalë për rrëshqitje në një rrjedhë të nxehtë ndjenjash.

Në fillim lërini të lëvizin gishtat shumë butësisht dhe ngadalë. Dukej sikur po masazhonte luleshtrydhet me majën e gishtit. Me lëvizje të lehta zvarritëse ato kalojnë me shumë kujdes përgjatë sipërfaqes së ndjeshme të prostatës. Në varësi të kësaj mund të testoni edhe 2 gishta, por zakonisht në fillim mjafton një gisht.

Nëse kjo ndodh shumë shpejt dhe ndjenjat bëhen shumë të forta, zhvendoseni poshtë. Por kini guximin të provoni gjëra të reja. Si djalë, çelësi është të vazhdoni të merrni frymë thellë, të qëndroni të relaksuar dhe t'i tregoni partnerit tuaj çfarë të doni.

Hapi 6: një banjë e madhe ndjenjash

Në varësi të djalit, ndonjëherë mund të ndodhë më shpejt dhe ndonjëherë duhet më shumë kohë për të shijuar pikën G mashkullore. Zakonisht varet nga sa mund të relaksoheni dhe të fikni karuselin e mendimeve.

Në çdo rast, në një moment, ndjesitë do të jenë të ndryshme . . . domethënë, mjaft të lezetshme!

Hapi 7: tërheqje e butë

Nuk ka rëndësi nëse keni pasur një ndjenjë kaq të lezetshme, apo nëse përvoja juaj ka qenë më e ulët. Në një moment, do të vijë një kohë kur të keni mbaruar me argëtimin kurioz.

Vërtet nuk ka shumë për të menduar këtu, përveç se ajo heq ngadalë gishtin. Heqja e tij shumë shpejt ndonjëherë mund të shkaktojë siklet.

Sapo del jashtë, burrit i pëlqen shumë kur ajo e përkëdhel butësisht trupin e tij për disa minuta të tjera. Sepse do të vini re se pas një masazhi të tillë do të jeni shumë të relaksuar dhe të mbushur me lumturi.

Kur sfinkteri është i relaksuar, i gjithë trupi ynë është i relaksuar.

Disa minuta pas masazhit, flisni se si ishte për ju dhe për të! Sepse partnerja zakonisht shqetësohet shumë dhe mund të tregojë shumë për atë që ka vënë re. Më besoni, është shumë emocionuese dhe do ta pasurojë shumë udhëtimin tuaj të ardhshëm drejt pikës G mashkullore.

Ishin 7 hapa. Kështu, pika juaj G mashkullore mund të eksplorohet në një mënyrë argëtuese dhe argëtuese.